Description
| Brand | Optonica |
|---|---|
| Operating Frequency | 50-60 Hz |
| Correlated Color Temp. | 6000K |
| Maximum Power | |
| Color Designation | White Light |
| Socket | |
| Weight of Product | 2.151 kg. |
| Warranty | 2 Years |
| Temperature | -30°C / +50°C |
| Size of product | 1195x295x10 mm |
| Ra ? | 80 Ra |
| Power Factor | 0.9 |
| Power | 36 W |
| On/Off Cycles | 100 000x |
| Beam angle | 120° |
| Mercury Free | Yes |
| Material | Plastic+Aluminium |
| Life span | 25 000 Hours |
| IP | IP 20 |
| Instant On | |
| Input voltage | AC175-265V |
| FLUX per watt | 100lm/W |
| Flux | 3600 lm |
| Energy Efficiency Label | E |
| Energy Consumption | 36 kWh/1000h |
| Dimmable | No |
| Lumen maint. at end | 70% |







