Description
| Brand | Optonica |
|---|---|
| Operating Frequency | |
| Correlated Color Temp. | |
| Color Designation | |
| Socket | |
| Weight of Product | 85 gr. |
| Warranty | 2 Years |
| Temperature | -20°C / +40°C |
| Size of product | 89x59x35 mm |
| Ra ? | |
| Power Factor | |
| Power | None |
| On/Off Cycles | |
| Beam angle | |
| Mercury Free | |
| Material | |
| Life span | |
| IP | 20 |
| Instant On | |
| Input voltage | DC 12V-24V/8A |
| FLUX per watt | |
| Flux | |
| Energy Efficiency Label | |
| Energy Consumption | |
| Dimmable | Yes |






