Description
| Brand | Optonica |
|---|---|
| Operating Frequency | 50-60Hz |
| Correlated Color Temp. | 6000K |
| Color Designation | White Light (WH) |
| Socket | – |
| Weight of Product | 740 gr. |
| Warranty | 2 Years |
| Temperature | -20°C / +40°C |
| Size of product | 130x98x110 mm |
| Ra ? | 80 |
| Power Factor | 0.5 |
| Power | 12W |
| On/Off Cycles | 100 000x |
| Beam angle | 24° |
| Mercury Free | Yes |
| Material | Aluminium |
| Life span | 25000h |
| IP | 20 |
| Instant On | 0.2s |
| Input voltage | AC110-240V |
| FLUX per watt | 75lm/W |
| Flux | 960 lm |
| Energy Efficiency Label | F |
| Energy Consumption | 12 kWh/1000h |
| Dimmable | No |
| Lumen maint. at end | 70% |






