Description
| Brand | Optonica |
|---|---|
| Operating Frequency | 50-60Hz |
| Correlated Color Temp. | |
| Color Designation | RGB |
| Socket | |
| Weight of Product | 165 gr. |
| Warranty | 3 Years |
| Temperature | -20°C / +40°C |
| Size of product | 12×3 mm |
| Ra ? | |
| Power Factor | |
| Power | 9.5W/m |
| On/Off Cycles | 100 000x |
| Beam angle | 120° |
| Mercury Free | Yes |
| Material | Flex PCB |
| Life span | 25000h |
| IP | IP20 |
| Instant On | 0.1 s |
| Input voltage | DC24V |
| FLUX per watt | |
| Flux | 950 lm/m |
| Energy Efficiency Label | F |
| Energy Consumption | 9.5 kWh/1000h |
| Dimmable | Yes |
| Lumen maint. at end | 70% |







