Description
| Brand | Optonica |
|---|---|
| Operating Frequency | 50-60Hz |
| Correlated Color Temp. | |
| Color Designation | RGB |
| Socket | |
| Weight of Product | 90 gr. |
| Warranty | 2 Years |
| Temperature | -20°C / +40°C |
| Size of product | |
| Ra ? | 80 |
| Power Factor | 0.5 |
| Power | 7.2W/m |
| On/Off Cycles | 100 000x |
| Beam angle | 120° |
| Mercury Free | Yes |
| Material | Flex PCB |
| Life span | 25000h |
| IP | 20 |
| Instant On | 0.2s |
| Input voltage | 12V |
| FLUX per watt | |
| Flux | 500 lm/m |
| Energy Efficiency Label | G |
| Energy Consumption | 7.2/m kWh/1000h |
| Dimmable | Yes |
| Lumen maint. at end | 70% |







