Description
| Brand | Optonica |
|---|---|
| Operating Frequency | 50-60Hz |
| Correlated Color Temp. | 2800K |
| Color Designation | Warm White (WW) |
| Socket | |
| Weight of Product | 127gr/roll |
| Warranty | 3 Years |
| Temperature | |
| Size of product | 12×2 mm |
| Ra ? | |
| Power Factor | 0.95 |
| Power | 20W/m |
| On/Off Cycles | 100 000x |
| Beam angle | 120° |
| Mercury Free | Yes |
| Material | Flex PCB |
| Life span | 25000h |
| IP | 20 |
| Instant On | 0.1s |
| Input voltage | 12V |
| FLUX per watt | |
| Flux | 2100 lm/m |
| Energy Efficiency Label | E |
| Energy Consumption | 20 kWh/m /1000h |
| Dimmable | Yes |
| Lumen maint. at end | 70% |







