Description
| Brand | Optonica |
|---|---|
| Operating Frequency | 50-60Hz |
| Correlated Color Temp. | |
| Color Designation | |
| Socket | |
| Weight of Product | 1.164 kg. |
| Warranty | 3 Years |
| Temperature | -20°C / +40°C |
| Size of product | 244x80x32 mm |
| Ra ? | |
| Power Factor | 0.5 |
| Power | 200W |
| On/Off Cycles | 100 000x |
| Beam angle | |
| Mercury Free | Yes |
| Material | Aluminium |
| Life span | 25000h |
| IP | 67 |
| Instant On | 0.1s |
| Input voltage | AC175-265V |
| FLUX per watt | |
| Flux | |
| Energy Efficiency Label | |
| Energy Consumption | 200 kWh/1000h |
| Dimmable | |
| Lumen maint. at end |






