Description
| Brand | Optonica |
|---|---|
| Operating Frequency | 50-60Hz |
| Correlated Color Temp. | 2700K |
| Color Designation | Warm White (WW) |
| Socket | |
| Weight of Product | 145 gr. |
| Warranty | 2 Years |
| Temperature | -20°C / +40°C |
| Size of product | ф115×50 mm |
| Ra ? | 80 |
| Power Factor | 0.9 |
| Power | 10W |
| On/Off Cycles | 100 000x |
| Beam angle | 50° |
| Mercury Free | Yes |
| Material | Plastic |
| Life span | 25000h |
| IP | 20 |
| Instant On | 0.1s |
| Input voltage | AC100-240V |
| FLUX per watt | 75lm/W |
| Flux | 750 lm |
| Energy Efficiency Label | F |
| Energy Consumption | 10 kWh/1000h |
| Dimmable | No |
| Lumen maint. at end | 70% |






