Description
| Brand | Optonica |
|---|---|
| Operating Frequency | |
| Correlated Color Temp. | |
| Color Designation | |
| Socket | 2xGU10 |
| Weight of Product | 0.535kg |
| Warranty | 2 Years |
| Temperature | -20°C / +40°C |
| Size of product | 68x92x150 mm |
| Ra ? | |
| Power Factor | |
| Power | GU10 |
| On/Off Cycles | |
| Beam angle | |
| Mercury Free | Yes |
| Material | Aluminium |
| Life span | 25000h |
| IP | IP44 |
| Instant On | 0.1s |
| Input voltage | AC: 220-240V |
| FLUX per watt | |
| Flux | |
| Energy Efficiency Label | |
| Energy Consumption | |
| Dimmable | |
| Lumen maint. at end |






