Description
| Brand | Optonica |
|---|---|
| Operating Frequency | |
| Correlated Color Temp. | 3000K |
| Color Designation | Warm White (WW) |
| Socket | |
| Weight of Product | 850 gr. |
| Warranty | 2 Years |
| Temperature | -20°C / +40°C |
| Size of product | 160x160x800 mm |
| Ra ? | 80 |
| Power Factor | |
| Power | 4.4W |
| On/Off Cycles | 100 000x |
| Beam angle | 110° |
| Mercury Free | Yes |
| Material | ALU |
| Life span | 25000h |
| IP | IP44 |
| Instant On | 0.1 s |
| Input voltage | 3.7V |
| FLUX per watt | 60 lm/W |
| Flux | 600 lm |
| Energy Efficiency Label | |
| Energy Consumption | |
| Dimmable | No |
| Lumen maint. at end | 70% |






