Description
| Brand | Optonica |
|---|---|
| Operating Frequency | |
| Correlated Color Temp. | 4000K |
| Maximum Power | |
| Color Designation | Neutral White (NW) |
| Socket | |
| Weight of Product | 0.972 gr. |
| Warranty | 5 Years |
| Temperature | |
| Size of product | 300x300x70 mm |
| Ra ? | 80 |
| Power Factor | |
| Power | 20W |
| On/Off Cycles | |
| Beam angle | 120° |
| Mercury Free | |
| Material | |
| Life span | |
| IP | IP20 |
| Instant On | |
| Input voltage | AC200-240V |
| FLUX per watt | 100lm/W |
| Flux | 2000 Lm |
| Energy Efficiency Label | |
| Energy Consumption | |
| Dimmable | No |
| Lumen maint. at end |







