Description
| Brand | Optonica |
|---|---|
| Operating Frequency | |
| Correlated Color Temp. | |
| Color Designation | RGB |
| Socket | |
| Weight of Product | 0.235 kg |
| Warranty | 2 Years |
| Temperature | -20°C / +40°C |
| Size of product | |
| Ra ? | |
| Power Factor | |
| Power | 12W |
| On/Off Cycles | 100 000x |
| Beam angle | 120º |
| Mercury Free | |
| Material | Flex PCB |
| Life span | 25000h |
| IP | 20 |
| Instant On | 0.1 s |
| Input voltage | DC: 12V |
| FLUX per watt | |
| Flux | 1200 lm |
| Energy Efficiency Label | F |
| Energy Consumption | 12 kWh/1000h |
| Dimmable | Yes |
| Lumen maint. at end | 70% |







