Description
| Brand | Optonica |
|---|---|
| Operating Frequency | |
| Correlated Color Temp. | |
| Color Designation | GOLDEN |
| Socket | |
| Weight of Product | 0.135 kg/ m |
| Warranty | 2 Years |
| Temperature | -20°C / +40°C |
| Size of product | |
| Ra ? | |
| Power Factor | |
| Power | 6W/m |
| On/Off Cycles | 100 000x |
| Beam angle | 120º |
| Mercury Free | |
| Material | Flex PC |
| Life span | 25000h |
| IP | 65 |
| Instant On | 0.1 s |
| Input voltage | DC: 12V |
| FLUX per watt | |
| Flux | 300 lm/m |
| Energy Efficiency Label | G |
| Energy Consumption | 6/m kWh/1000h |
| Dimmable | No |
| Lumen maint. at end | 70% |







